Szlamowanie komina

szlamowanie dachu

Szlamowanie komina to metoda jego uszczelniania polegająca na nanoszeniu na ściany wewnętrzne komina specjalistycznej masy żaroodpornej. Celem szlamowania jest wypełnienie wszelkich jego ubytków, wzmocnienie przewodu kominowego i polepszenie ciągu. Zapobiega to wydostaniu się z komina groźnych dla zdrowia substancji takich jak np. tlenek węgla.

Uszczelnianie kominów odbywa się na wiele różnych sposobów i przy wykorzystaniu wielu metod, my używamy masy uszczelniającej typu SKD, która jest odporna na wysokie temperatury, wytrzymała na ścieranie i charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością. Uszczelnianie jest mało inwazyjne, ściana komina poszerza się zaledwie o kilka mm.

Kiedy stosować metodę szlamowania kominów?

Metodę szlamowania komina należy podjąć, jeżeli podczas kontroli stanu technicznego komina stwierdzono nieszczelności, pęknięcia komina a pomimo regularnego czyszczenia przewodu kominowego zauważa się gorszy ciąg i mniejszą efektywność palenia.

Procedura ta jest konieczna, gdyż wydłuża żywotność przewodów kominowych i zapewnia bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom budynku. Dzięki szlamowaniu przewody zyskują znacząco lepszą drożność, zostaje wyeliminowany problem gromadzenia się osadów i zanieczyszczeń na wewnętrznych ścianach komina.