Frezowanie komina

dach

Frezowanie komina, inaczej zwane rozwiercaniem przewodu w kominie, jest nowoczesną bezinwazyjną techniką mechanicznego powiększania lub czyszczenia otworu kominowego.

To sposób umożliwiający przystosowanie przewodów kominowych z wąskim przekrojem do podłączeń urządzeń grzewczych, które wymagają kominów ze znacznie większym przekrojem. Proces ten pomaga udrożnić komin bez konieczności przeprowadzania przebudowy, która pociągałaby za sobą wysokie koszty. Frezowanie polega na stopniowym szlifowaniu wewnętrznej powierzchni komina, czynność tę wykonuje się w celu poprawy jakości przepływu spalin.

Kto potrzebuje frezowania komina?

Jeśli Wasz komin nie był czyszczony od kilku lat, to frezowanie może być niezbędne. Frezowanie kominów jest konieczne ze względu na prawdopodobieństwo szkodliwego działania substancji smolistych lub rozszczelnienia się komina i przedostawania się tlenku węgla do pomieszczeń.

Frezowanie komina powinno się zlecić, gdy:

  • w miejscach przebiegania przewodów kominowych wyczuć można zapach dymu lub inny zapach kojarzący się z zapachem wędzenia
  • podczas palenia dym zachodzi do pomieszczenia
  • przy wylocie kominów nad dachem zbiera się osad smolny
  • na kominie ponad dachem lub na strychu są ciemnobrązowe plamy na kominie

Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług – oferujemy frezowanie kominów w Rybniku, Wodzisławiu Śląskim i innych lokalizacjach na terenie regionu.